top of page
Szukaj

Modernizacja torowiska w Sosnowcu

25 marca 2019 r. Na modernizację 2,8 km torowiska wzdłuż ul. Staszica Tramwaje Śląskie przeznaczyły ponad 8,4 mln zł brutto. Rozpoczęte właśnie prace zostały zlecone krakowskiej spółce TOR-KRAK. Wzdłuż ulicy Staszica właśnie demontowana jest nawierzchni torowiska wyłożonego m.in. betonową kostką. W dalszej kolejności demontowane będą szyny i rozjazdy.


Fot. PIOTR PURZYŃSKI

Na części ulicy działa sygnalizacja świetlna, a ruch odbywa się wahadłowo. Linię nr 24 obsługują dwukierunkowe wagony, które kursują na trasie Konstantynów Centrum Handlowe – Sosnowiec Dworzec PKP.

Nowe torowisko zostanie wykonane z zastosowaniem prefabrykowanych płyt torowych, nowe będą oczywiście szyny i rozjazdy. W rejonie tzw. trójkąta w pobliżu I LO wykonane zostanie nowa podbudowa.

– Prace mają potrwać do końca wakacji – zapowiada Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

Wspomnianą kompleksowość prac zapewniają także Sosnowieckie Wodociągi, które już wcześniej zleciły przebudowę sieci wodociągowej w ulicach Staszica, Piotrkowskiej i Okrzei. Na koniec do akcji wkroczy Urząd Miasta, który zapowiedział remont nawierzchni ulicy Staszica.

Comments


bottom of page