top of page
Szukaj

Zakończenie prac modernizacyjnych torowiska tramwajowego w Rudzie Śląskiej Goduli

Dobiegły końca prace modernizacyjne torowiska tramwajowego w Rudzie Śląskiej Goduli. Nowa infrastruktura została przetestowana, zdała egzamin, więc w środę 1 września na nowe tory wyjechał tramwaj. Tymczasowo będzie to linia nr 39.

Pierwszy przejazd techniczny tramwaju torowiskiem zmodernizowanym w ramach zadania związanego z przebudową torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Karola Goduli odbył się 10 sierpnia, po tym jak generalny wykonawca – firma Tor-Krak – zgłosił gotowość do rozpoczęcia procedury odbiorowej. – Komisja odbiorowa przystąpiła do pracy, wskazała generalnemu wykonawcy szereg drobnych poprawek niezbędnych do wykonania przed wznowieniem ruchu, a firma Tor-Krak w kolejnych dniach usunęła wszystkie niedociągnięcia. Drugi przejazd techniczny odbył się już bez najmniejszych przeszkód, dlatego mogliśmy zgłosić do ZTM gotowość do uruchomienia komunikacji tramwajowej na zmodernizowanej infrastrukturze w dzielnicy Godula – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie. Na dalszym fragmencie linii, po stronie Bytomia, trwa jednak realizacja zadania wzdłuż ul. Frycza Modrzewskiego i na razie nie ma możliwości uruchomienia linii nr 9 na tym odcinku. Dlatego podjęta została decyzja, żeby tramwaje linii nr 9 nadal kończyły swoje kursy na pętli w Chebziu, a na odcinku od przystanku Chebzie pętla do przystanku Młyn Szombierski będzie kursować linia nr 39, obsługiwana wagonem dwukierunkowym. Linia nr 39 wystartowała wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, czyli w środę 1 września.


Inwestycja objęła m.in. modernizację ok. 2900 metrów toru pojedynczego, słupy i sieć trakcyjną, platformy przystankowe i dwie nowe mijanki. Trwająca procedura odbiorowa powinna się zakończyć do 10 września. Zadanie jest elementem projektu unijnego.Źródło: https://www.transport-publiczny.pl/mobile/tramwaje-wracaja-do-rudzkiej-goduli-70219.html

Comments


bottom of page