top of page
Szukaj

Umowa na przebudowę torowiska w ul Goduli w Rudzie Śląskiej podpisana

Umowa podpisana na „Przebudowę infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej” – ( zadanie nr 8.5) zostałą podisana 16 marca 2020, pomiędzy przedstawicielami spółki Tramwaje Śląskie S.A. oraz firmą TOR-KRAK Sp. z o.o. i opiewa na niemal prawie 26 mln zł brutto


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władz Rudy Śląskiej i Zarządu spółki Tramwaje Śląskie S.A. niebawem rozpocznie się modernizacja kolejnego odcinka infrastruktury tramwajowej na terenie miasta. Tym razem prace realizowane będą w dzielnicy Godula – informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie. Umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek, 16 marca 2020 r.

Przez lata linia tramwajowa nr 9 nie była modernizowana.

Tramwaje Śląskie podkreślają, że inwestycja ta została uznana za jedno z priorytetowych zadań inwestycyjnych, związanych z komunikacją tramwajową. – To niezwykle ważna linia, łącząca kilka miast, będąca dla wielu pasażerów podstawowym środkiem komunikacji, dlatego bardzo zależy nam, żeby znacząco poprawić jej stan techniczny i zapewnić pasażerom jak najlepszy komfort podróży – mówi Bolesław Knapik, prezes zarządu spółki Tramwaje Śląskie S.A. Słowa te znajdują potwierdzenie w dokumentacji, a w realizowanym przez spółkę „Zintegrowanym Projekcie modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” znalazło się kilka odcinków torowiska linii nr 9.

Wraz z początkiem 2020 roku rozstrzygnięto bowiem przetarg i wyłoniono wykonawcę przebudowy infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej. Inwestycję zrealizuje krakowska firma TOR-KRAK,

W ramach realizowanej inwestycji wykonawca zmodernizuje ok. 2900 metrów toru pojedynczego (mtp). Czas na realizację tego zadania to 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. – W imieniu Wykonawcy chcę zadeklarować, że będziemy się starać wykonać zadanie z pełnym zaangażowaniem sił i środków, przy możliwie jak najmniejszych utrudnieniach dla uczestników ruchu drogowego oraz życia okolicznych mieszkańców – mówi Prezes Wiesław Niedziela.
Commentaires


bottom of page