top of page
Szukaj

Sosnowiec: Tramwaje na ulicy Żeromskiego i Mariackiej już jeżdżą.
Tramwaje w Sosnowcu wróciły na normalną trasę wzdłuż ulic Żeromskiego i Mariackiej w sobotę 23 marca 2019 r . To nie koniec remontu w tym miejscu, bo będą się tak jeszcze odbywały prace wykończeniowe. Nie będą one jednak już wpływały na ruch tramwajowy w tym miejscu. Z kolei dziś w poniedziałek 25 marca rozpoczyna się remont kolejnego torowiska na ul. Staszica. Juz w sobotę odczuli to pasażerowie bo spowodował skrócenie trasy linii nr 24.


Na koniec prac wzdłuż ulicy Żeromskiego i Mariackiej pasażerowie czekali trzy miesiące. Według spółki Tramwaje Śląskie, wykonawca zrealizował cały zakres torowy inwestycji, co umożliwia wznowienie ruchu tramwajów wzdłuż ulic Żeromskiego i Mariackiej w Sosnowcu już po dwóch nowych torach.

W najbliższych tygodniach prowadzone będą roboty wykończeniowe i porządkowe. Najważniejsze jednak, że – zgodnie z zapowiedziami wykonawcy – w uzgodnionym terminie tramwaje wrócą na swoje stałe trasy.

Od 23.03.2019 r. tramwaje kursują zgodnie z planem:

  • tramwaje linii nr 21 będą kursować w relacji: Tworzeń Huta Katowice – Sosnowiec Milowice pętla;

  • tramwaje linii nr 26 będą kursować w relacji: Mysłowice Dworzec – Sosnowiec Milowice pętla;

  • tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Kazimierz Górniczy pętla – Będzin Os. Zamkowe pętla;

  • tramwaje linii nr 28 będą kursować w relacji: Będzin Os. Zamkowe pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy również w soboty;

  • tramwaje linii nr 42 będą kursować wg zaktualizowanego rozkładu jazdy;

  • tymczasowa linia nr 44 zostanie zawieszona.

Generalnym wykonawcą prac w sosnowieckiej Pogoni jest krakowska firma TOR-KRAK. Ta sama spółka wybrana została wykonawcą remontu torowiska w innej sosnowieckiej dzielnicy – Konstantynowie. Tu od poniedziałku 25 marca rozpocznie się remont torowiska wzdłuż ul. Staszica do trójkąta torowego przy skrzyżowaniu z ul. Okrzei. W związku z tymi robotami trasa linii nr 24 zostanie skrócona. Od soboty 23.03.2019 r. tramwaje linii nr 24 kursują w relacji:

  • Sosnowiec Dworzec PKP – Konstantynów Centrum Handlowe.

Linia obsługiwana będzie taborem dwukierunkowym, a krańcowy przystanek w Konstantynowie obsługiwany będzie w dotychczasowej lokalizacji. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana do końca sierpnia.

Źródło https://dziennikzachodni.pl/sosnowiec-tramwaje-na-ulicy-zeromskiego-i-mariackiej-juz-jezdza-dzis-poczatek-kolejnego-remontu/ar/13992853


コメント


bottom of page