top of page
Szukaj

Ruda Śląska ul Karola Goduli demontaże

Generalnym wykonawcą zadania pn. "Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej" jest krakowska firma TOR-KRAK. W piątek 3 kwietnia 2020 przekazany został plac budowy, a w kolejnym tygodniu w terenie pracowali już geodeci. Teraz wykonawca prowadzi prace demontażowe torowiska, a to znaczy, że linia nr 9 zostanie skrócona.W związku z pracami, od połowy kwietnia do odwołania wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu tramwajowego:

  • dla linii nr 5 nastąpiła korekta rozkładu jazdy,

  • tramwaje linii nr 9 kursują na skróconej trasie w relacji: Chorzów Rynek – Ruda Śląska Chebzie pętla,

  • dla linii nr 17 nastąpiło zwiększenie ilości kursów oraz korekta rozkładu jazdy,

  • przywrócona została linia nr 30 kursująca w relacji: Bytom pl. Sikorskiego – Zabrze Biskupice pętla.

W celu zapewnienia możliwości bezpośrednich dojazdów na trasie Ruda Śląska - Bytom, linia autobusowa nr 121 e kursuje na trasie Halemba Pętla - Orzegów Waniora - Bytom Dworzec.

Na większości modernizowanego odcinka torowisko jest wydzielone z jezdni, zatem prace demontażowe nie powinny zakłócać ruchu samochodowego. W późniejszym czasie wprowadzone zostaną także czasowe zmiany w organizacji ruchu samochodowego.

Zadanie pn. "Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej" jest elementem "Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego" współfinansowanego przez Unię Europejską. Inwestycja obejmie modernizację ok. 2900 metrów toru pojedynczego, a umowa z firmą TOR-KRAK warta jest niemal 26 mln zł btutto. Zgodnie z zapisami umowy całość prac ma zostać zrealizowana do połowy marca 2021 r

Comments


bottom of page