top of page
Szukaj

Rozbudowa ulicy Kujawskiej zakończona. Rozpoczęły się prace odbiorowe

Rozbudowa ulicy Kujawskiej zakończyła się. ZDMiKP przystąpił do odbioru wykonanych robót.

W tym tygodniu (28.06 - 02.07) ZDMiKP przeprowadzi odbiór wykonanych prac na rozbudowanej ulicy Kujawskiej. Sprawdzone zostanie całe oznakowanie poziome i pionowe. Po jego akceptacji będzie można testowo uruchomić sygnalizację świetlną na obu rondach. Drogowcy informują, ze przez kilka działanie świateł będzie dokładnie monitorowane i synchronizowane z bydgoskim systemem ITS.

Szczegółowej kontroli poddane zostaną chodniki, jezdnie, zjazdy do posesji, schody, drogi rowerowe i przystanki. Wskazane przez ZDMiKP mankamenty wymagające jeszcze ewentualnego uzupełnienia czy poprawy, będą musiały zostać przez wykonawcę poprawione. W związku z tym w wakacje mogą jeszcze być wykonywane drobne prac na jezdniach czy chodnikach oraz terenach przyległych do inwestycji. Nie będą one jednak powodowały większych utrudnień w ruchu. W terminie do dwóch miesięcy wykonawca ma obowiązek uzyskać pozwolenie na użytkowanie dla wykonanych robót.

W trakcie ostatnich prac przy zieleni prowadzonych tuż przy parkingu na ul. Długiej, natrafiono na kolejne znaleziska dotyczące historii naszego miasta. W tym miejscu muszą zostać przeprowadzone dodatkowe prace archeologiczne. Prawdopodobnie jest to dalsza część staropolskiego traktu, który został już odkryty w trakcie prowadzonych prac budowlanych.Źródło: https://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/26083_rozbudowa-ulicy-kujawskiej-zakonczona-rozpoczely-sie-prace-odbiorowe.html?fbclid=IwAR0IO0qnvmzGEBliJHDm8yvV
XawXga7ZMbnL3NZoNPmkG69s-5fAR-Z_jA

Comments


bottom of page