top of page
Szukaj

Łódź - ul. Dąbrowskiego

Styczeń 2018 - Wrzesień 2019 r. "Przebudowa układu drogowo-torowego w ul. Dąbrowskiego na odcinku od al. Śmigłego Rydza do ul. Rzgowskiej."

Zakres inwestycji obejmuje prawie dwukilometrowy odcinek ul. Dąbrowskiego od Podgórnej do Rzgowskiej. Przebudowie uległ układ torowy i jezdnia, także na przylegających fragmentach ul. Kilińskiego i Rzgowskiej

Kwota kontraktuk to prawie 50 mln zł brutto.


Zakres inwestycji obejmuje prawie dwukilometrowy odcinek ul. Dąbrowskiego od Podgórnej do Rzgowskiej. Przebudowie uległ układ torowy i jezdnia, także na przylegających fragmentach ul. Kilińskiego i Rzgowskiej. Prace towarzyszące obejmą infrastrukturę podziemną, chodniki, oświetlenie oraz budowę drogi roweroweja. Na odcinku między Kraszewskiego a Kilińskiego, na którym tory biegły w jezdni, ruch samochodowy zostanie oddzielony od tramwajowego poprzez przesunięcie torowiska północ, a jezdni - na południe (kosztem wyburzenia kamienicy). Tak samo ma się stać na odcinku Kilińskiego – Rzgowska.

Infrastruktura przystankowa będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z wyjątkiem skrzyżowania Dąbrowskiego – Kilińskiego wszystkie przystanki będą wykonane jako autobusowo-tramwajowe. Poza skrzyżowaniami torowisko zostanie wykonane jako zielone. Przy Rzgowskiej między Dąbrowskiego a pl. Niepodległości powstaną natomiast przystanki wiedeńskie, znane w Łodzi już choćby z ul. Piotrkowskiej.

Przy Kilińskiego powstanie sygnalizacja śwetlną.
Comments


bottom of page